RESIDOMO, největší soukromý poskytovatel nájemního bydlení v ČR

RESIDOMO, největší soukromý poskytovatel nájemního bydlení v ČR, spouští ve spolupráci se statutárním městem Karviná, společností EKO-KOM a Krajským úřadem MSK pilotní projekt na podporu třídění odpadu. Pro obyvatele Karviné, z nichž část bydlí v 7 600 nájemních bytech RESIDOMO, je zdarma připraveno 3 000 sad ekologických tašek.

Praha, 17. října 2018 – Statutární město Karviná a společnost RESIDOMO rozdá občanům Karviné celkem 3 000 sad barevných tašek, které jsou určené k třídění využitelných složek odpadu: papíru, plastu a skla. Tyto sady poskytla společnost EKO-KOM a Krajský úřad MSK zdarma. Jsou k dispozici v celkem 5 distribučních centrech napříč městem, pro nájemníky RESIDOMO v tamějším komunitním centru Archa. RESIDOMO plánuje postupně projekt recyklace odpadu rozšířit i do ostatních severomoravských měst, kde poskytuje nájemní bydlení.

Tři barevné omyvatelné tašky, které lze mezi sebou propojit suchým zipem, připravili Statutární město Karviná a společnost RESIDOMO ve spolupráci s akreditovanou obalovou společností EKO-KOM a Krajským úřadem MSK ve snaze usnadnit obyvatelům města třídění odpadů. Tašky umožňují přehledné uložení tříděného odpadu v domácnosti i jeho pohodlné odnesení do kontejneru. Jsou vyrobeny z velmi odolného a samozřejmě recyklovatelného materiálu, který dává možnost k opakovanému využívání. Jejich barvy odpovídají barvám kontejnerů, modrá taška je určena na papír, zelená na sklo a žlutá na plasty.

„Dlouhodobě se zapojujeme do projektů na ochranu beskydské přírody. Letos jsme se rozhodli tyto aktivity rozšířit i do měst a maximálně podporovat myšlenku třídění odpadů tak, aby se ho znovu využilo co nejvíce, a my tím pomohli šetřit přírodu. Na začátku října jsme začali rozdávat 1 500 speciálních sad tašek v Karviné, do konce roku rozdáme další tisíce tašek ještě v Ostravě a v Havířově,“ říká generální ředitel RESIDOMO Jan Rafaj.

RESIDOMO je generální partnerem největší beskydské ekologické akce Poděkuj horám, kterou letos počtvrté uspořádal spolek Čisté Beskydy. Dne 8. května se v celkem 8 sběrných místech rozprostřených na úpatí Beskydského pohoří od Třince po Veřovice sešlo celkem 3 300 lidí, kteří si vzali plastové pytle a vydali se na výlet, během kterého sbírali vše, co do přírody nepatří. Součástí akce byla i fotosoutěž Čisté Beskydy, která i nadále probíhá na Facebooku a Instagramu.

O společnosti RESIDOMO

RESIDOMO je největším soukromým poskytovatelem nájemního bydlení v České republice. Portfolio se nachází v Moravskoslezském kraji a čítá více než 43 000 bytů. Nejvíce bytů je v Ostravě, Havířově, Karviné, Orlové a Frýdku-Místku. V nemovitostech RESIDOMO bydlí téměř 90 000 lidí. RESIDOMO od roku 2015 vlastní společnosti Round Hill Capital (VB) a Blackstone (USA) jako joint-venture.