ROUND HILL CAPITAL

ROUND HILL CAPITAL INVESTUJE DO VÝSTAVBY 4 LUXUSNÍCH STUDENTSKÝCH KOLEJÍ VE VELKÉ BRITÁNII. PARTNEREM JE KKR, GLOBÁLNÍ INVESTIČNÍ SPOLEČNOST (NYSE:KKR)

 

Round Hill Capital, globální realitní firma působící v oblasti investic, developmentu a asset managementu, posiluje své působení na britském trhu s nájemním bydlením pro vysokoškolské studenty. Spolu s globální investiční společností KKR, kótovanou na newyorské burze, vytvořila joint-venture a budou financovat výstavbu 4 nových studentských kolejí. Pro akademický rok 2019/2020 bude připraveno 401 lůžek v Glasgově, pro akademický rok 2020/2021 bude k dispozici 636 lůžek v Londýně a 778 v Coventry. Nové studentské byty bude Round Hill Capital provozovat pod svou značkou The Nido Student v rámci sítě prémiových studentských kolejí The Nido Collection.

Studentské bydlení se jako specifický typ nájemního bydlení v posledních letech v západní Evropě velmi dynamicky rozvíjí. Poptávka po kvalitním bydlení v tradičních univerzitních centrech převyšuje nabídku, a dokonce pravidelně stoupá. Ve Velké Británii dnes provozujeme v 7 městech síť prémiových kolejí The Nido Collection s celkem 3 000 lůžky. Chceme The Nido Student rozšířit jak ve Velké Británii, tak za jejími hranicemi. První příležitostí se stal nizozemský Utrecht, kde jsme – opět – s KKR v červnu 2018 koupili brownfield v centru města. Kompletně jej revitalizujeme a postavíme prvotřídní nájemní bydlení pro studenty a mladé profesionály,“ uvádí Stan Kubáček, investiční ředitel Round Hill Capital pro Evropu.

Mottem The Nido Student je luxusní a bezpečné bydlení, které v současné době Round Hill Capital provozuje v 7 britských univerzitních městech (Londýně, Cambridge, Edinburku, Glasgově, Liverpoolu, Newcastle, Southamptonu) a od roku 2020 také v Coventry. Koleje tvoří individuální bytové jednotky vždy pro jednoho studenta a společné prostory, které na každém patře zahrnují společnou kuchyňku a v přízemí fitness centrum, prostory pro pořádání party, útulný kinosál, studovnu a menší restauraci otevřenou i pro veřejnost. Součástí kolejí je recepce 24/7, ostraha 24/7 a doplňkové služby (úklid, praní prádla, technické opravy). Velkou výhodou The Nido Student je program pro podporu komunitního života, který pomáhá integraci a lepší orientaci zahraničních studentů ve Velké Británii. The Nido Student zároveň nabízí programy osobního rozvoje a individuální koučink.

Celkem 1 815 nových lůžek pro Round Hill Capital a KKR na základě tzv. forward funding postaví přední britská developerská a stavební firma Watkin Jones Group. Financování investorům poskytla americká společnost Wells Fargo.

O studentské bydlení se aktivně zajímáme také v České republice. Kromě Prahy máme v hledáčku další univerzitní města jako Brno, Hradec Králové, Plzeň či Olomouc.“ dodává Stan Kubáček.

RESIDOMO, dceřiná společnost Round Hill Capital a největší tuzemský poskytovatel nájemního bydlení, spustilo na jaře 2018 pilotní projekt mezigeneračního bydlení v Karviné. Vybraným studentům Katedry sociálního managementu tamější Slezské univerzity poskytla vybavené byty v domě, kde sídlí jeho nové komunitní centrum Archa. Tito studenti se podílí přípravě programu pro seniory a získávají tak během studia odbornou praxi.

Round Hill Capital působí v ČR od roku 2015. Spolu s americkou investiční společností Blackstone vlastní a spravuje portfolio 43 000 nájemních bytů v Moravskoslezském kraji, a to prostřednictvím RESIDOMO. V dubnu 2018 Residomo nákupem 273 bytových jednotek rozšířilo své aktivity na Ostravsku a nově i v Olomouci. Firma zavedla řadu inovací, kterými zrychluje a zfektivňuje správu pronajímaných nemovitostí a zlepšuje služby svým nájemníkům; patří sem například v ČR zatím ojedinělý Senior asistent. Založila také Nadační fond RESIDOMO, ze kterého podporuje život místních komunit, ochranu beskydské přírody a rozvoj drobného podnikání. RESIDOMO sponzoruje řadu špičkových sportovních a kulturních akcí, které se na Ostravsku konají (festival Colours of Ostrava), dva hokejové kluby HC RESIDOMO Havířov a HC Vítkovice Ridera a mnohé jiné aktivity. V čele společnosti RESIDOMO stojí od listopadu 2017 Jan Rafaj, první viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Round Hill Capital je globální realitní společnost působící v oblasti investic, developmentu a asset mangementu. Byla založena v roce 2002
a nyní působí v Evropě, Severní Americe (New York, Boston) a Asii (Singapúr). V Evropě se úspěšně etablovala ve Velké Británii, Nizozemí, Německu, Španělsku, Švédsku a České republice. Zaměřuje se především na investice do nejrůznějších typů nájemního a studentského bydlení. V Evropě historicky spravuje cca 100 000 bytových jednotek, díky čemuž patří k nejvýznamnějším privátním poskytovatelům komerčního rezidenčního bydlení na evropském kontinentu. Firma Round Hill Capital získala v červnu 2018 dvě prestižní ocenění v rámci soutěže PIE European Property Investor Awards – Realitní fond roku a Rezidenční realitní fond roku.

 

Kontakt pro média:

Round Hill Capital

Markéta Miková, AMI Communications

Tel: 739 057 684

E-mail: marketa.mikova@amic.cz

Round Hill Capital

Jan Kučmáš, AMI Communications

Tel: 724 341 398

E-mail: jan.kucmas@amic.cz