Předprodej
místenek

14.9.2018 - Právo

Projekt na pomoc dětem bez rodin

Pilotní projekt Cesta domů, který má pomoci dětem z domovů a pěstounských rodin postavit se na vlastní nohy, spustil největší provozovatel nájemného bydlení v ČR, společnost Residomo a její nadační fond. 

Projekt souvisí s hudebním festivalem Colours of Ostrava. Na jeho účet totiž zamířil výtěžek z prodeje jízdenek v rámci rozvozu návštěvníků festivalu do sousedních měst. Částku přes 300 tisíc korun použije Residomo na vybavení bytů, pokrytí nájemného a doprovodné sociální služby pro mladé lidi bez rodin.

„V bytech bude kuchyň, pračka, lednička a základní nábytek. Každý, kdo se osamostatňoval, ví, jak velký problém může pořízení takových věcí představovat. Věříme, že mladým lidem, kteří neměli to štěstí, aby je vlastní rodiče v tomto období podpořili, pomůžeme vybudovat domov, kde se budou cítit dobře,“ nastínil generální ředitel Residoma Jan Rafaj.

Podle něj dá Residomo účastníkům projektu k dispozici čtyři malometrážní byty v Havířově. Ti budou rok platit pouze vodu, plyn a elektřinu, které spotřebují. Prvními nájemníky se stali jednadvacetiletí Marek Rozsypal a Martina Štěpánková.

„Už dva roky pracuji a studuji zároveň. Mým cílem je vytvořit si domov v malém bytě v Havířově a úspěšně dostudovat,“ řekl Rozsypal, který bere pomoc jako možnost osamostatnit se. V současnosti studuje cestovní ruch a současně pracuje jako barman. 

Byt, který bude obývat Štěpánková, momentálně studentka speciální pedagogiky v Olomouci, bude dětský domov dlouhodobě využívat jako tréninkový. „Jsem nadšená. Těším se, až si vše zařídím podle sebe a byt si vyzdobím,“ radovala se Martina.

Zbývající dva byty obsadí Residomo mladými lidmi, kteří žili v pěstounské rodině, do konce roku.

(plk)

Předprodej
místenek