Cena za společenskou odpovědnost pro RESIDOMO

Už podesáté se v Moravskoslezském kraji předávaly Ceny za společenskou odpovědnost. Na slavnostním večeru v úterý 14. května v ostravské hale Gong nechyběli ani zástupci RESIDOMO. V kategorii Firma s 50 – 250 zaměstnanci jsme obsadili druhé místo.

„Byl to díky vám všem krásný večer, moc vám děkuji za to, že  jsme to dokázali a že tvoříme skvělý tým.  Zabodovali jsme především díky programu „Cesta domů“ a programu "Živá města", do kterého spadá Podnikatelská akademie, Rodina Residomo, podnikatelské granty, Živá Hlavní, Centrum pro podporu podnikání a Zaměstnanecká mobilita,“ uvedla Kateřina Piechowicz, která cenu převzala.

 Cenu za společenskou odpovědnost opět vyhlásila Rada Moravskoslezského kraje spolu s Radou kvality České republiky. Ocenění má vyzdvihnout a poděkovat podnikatelským subjektům a organizacím za to, že dělají pro kraj a pro občany více, než jim ukládá legislativa. Hodnotící komise u soutěžících posuzovala řadu sociálních, environmentálních i ekonomických ukazatelů. Zaměřila se mimo jiné na jejich vztah k okolí a jeho sociálním potřebám, podporu sociálně ohrožených skupin, handicapovaných i osob se změněnou pracovní schopností.

„Nesmíme zapomínat chválit a děkovat. Jsem rád, že pravidelně oceňujeme firmy i obce, které nejsou lhostejné ke svému okolí a dělají pro ty ostatní více, než musí, než jim ukládá zákon. Být společensky odpovědný znamená vnášet do života kus lidskosti,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.